O PROJEKCIE

ROK: 2011
FAZA: Projekt Budowlany/ Projekt Wykonawczy
TYP: Mieszkaniowa/wielorodzinna
INWESTOR: Toro Park
LOKALIZACJA: Warszawa/ Wawer
POWIERZCHNIA ZABUDOWY: 805,00 m2
POWIERZCHNIA CAŁKOWITA: 1 591,00 m2

ZAKRES OPRACOWANIA:

  • opracowanie koncepcji wielobranżowej
  • opracowanie kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego branży architektonicznej, konstrukcyjnej, instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych
  • opracowanie projektu zagospodarowania terenu

INFORMACJE O PROJEKCIE:
Budynek mieszkalny Bursztynowa 14 został zaprojektowany we współpracy i przewodnictwem Ebing&Partners. Położony jest pomiędzy dwoma lasami tworzącymi Mazowiecki Park Krajobrazowy. Niska zabudowa charakteryzująca okoliczne nieruchomości Międzylesia i Anina oraz bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat. Jest to wymarzone miejsce dla osób, które szukają mieszkań w spokojnej i kameralnej okolicy bez konieczności wyprowadzania się poza miasto. Wyjątkowe położenie nieruchomości i atmosfera kameralnej przestrzeni urbanistycznej okolicy tworzą niepowtarzalny klimat i unikalną w skali całej Warszawy jakość przestrzenną.
W dwuklatkowym, trzykondygnacyjnym budynku znajduje się 12 mieszkań, 2, 3, 4 – pokojowych w metrażach od 55 do 88 mkw. W niektórych mieszkaniach zaprojektowano kominki. Mieszkania na ostatniej kondygnacji dzięki łukowemu kształtowi dachu i wbudowanym w niego świetlikom tworzą niepowtarzalną przestrzeń wnętrz salonów i innych pokoi. Wszystkie mieszkania położone po południowej stronie budynku posiadają balkony i ogródki.
Do dyspozycji mieszkańców przewidziano 18 miejsc garażowych oraz 8 boksów rowerowych w garażu podziemnym. Teren inwestycji jest w całości ogrodzony i zamknięty, a w jego ogólnodostępnych częściach zagospodarowany zielenią i małą architekturą.